آموزش رفع مشکل لودینگ در افزونه المنتور

افزونه المنتور
Picture of علیرضا زرگران

علیرضا زرگران

مشکل لودینگ در افزونه المنتور : اگر شما از افزونه المنتور استفاده می کنید حتماً با یکی از مشکلات شایع در این افزونه آشنا هستید مشکلی که قرار در این مقاله پیرامون صحبت کنیم لودینگ المنتور است،به این صورت که شما قرار است با استفاده از المنتور یک صفحه طراحی کنید والمنتور امکان استفاده از المان ها را به شما نمی دهد و در حالت لودینگ باقی می ماند‌.

معمولاً در این مواقع کاربران فکر می‌کنند که افزونه المنتور ایرادی دارد یا اینکه چون افزون لایسنس ندارد این مشکلات به وجود می آید.ولی به این صورت نیست دلیل لودینگ افزونه المنتور که قرار است در این مقاله پیرامون آن صحبت کنیم بیشتر مشکلات فنی وب سایت می باشد.

در ادامه این مطلب می خوانید

نحوه رفع خطای لودینگ در افزونه المنتور

معمولاً خطای لودینگ در المنتور زمانی پیش می آید که هاست میزبانی وب سایت شما منابع لازم برای استفاده از این افزونه را نداشته باشد،یا اینکه  تداخلی بین افزونه ها و یا افزونه المنتور با قالب وردپرس شما باشد همچنین گاهی ممکن است به خاطر استفاده زیاد از افزودنی های المنتور این مشکل به وجود بیاید که در ادامه به بررسی و رفع این موضوع به صورت مفصل می پردازیم.

مشکل لودینگ در المنتور

مشکلات منابع هاست میزبانی

با توجه به اینکه خود وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای سنگین است و اگر شما از یک هاست میزبانی با کیفیت یا اگر سرور اختصاصی یا مجازی داشته باشید با مشکلاتی برخورد خواهید کرد افزونه المنتور یک سری پیش نیاز ها دارد که باید در سایت خودتان پیش نیاز ها را رعایت کنید،که در ادامه شما می توانید پیش نیاز های لازم برای افزونه المنتور را روی سایت خودتان بررسی کنید.

دقت کنید شما باید مواردی که در ادامه همین مطلب گفته می شود را از پشتیبان هاست خود سوال نمایید،که روی سرور اختصاصی یا هاست شما این موارد رعایت شده است یا نه هر یک از گزینه های زیر که روی هاست شما رعایت نشده باشد ، یا از مقدار پیش فرض کمتر باشد برای استفاده از افزونه المنتور و حتی بقیه افزونه های سنگین وردپرس به مشکل خواهید خورد.

باید بررسی کنید هریک از این موارد روی هاست میزبانی شما به دقت رعایت شده باشند :

پایین بودن نسخه php هاست

یکی از موارد مهمی که باعث عدم کارکرد افزونه المنتور و حتی دیگر افزونه های حرفه ای وردپرس خواهد شد،پایین بودن نسخه php هاست میزبانی شماست که باید از طریق پشتیبان هاست خود برای ارتقاء نسخه php هاست اقدام کنید دقت کنید حداقل نسخه PHPبرای کارکرد خوب افزونه المنتور ۷.۳ است.

 

 

محدودیت حافظه php

محدودیت حافظه php یکی دیگر از عواملی است که باعث عدم کارکرد صحیح افزونه المنتور خواهد شد حداقل میزان حافظه php روی هاست میزبانی شما باید ۲۵۶ مگابایت باشد.

با توجه به اینکه در اکثر شرکت های میزبانی وب تبلیغی مبنی بر درخواست میزبانی وردپرس شده اما دقت کنید،تمام هاست میزبانی که به صورت اشتراکی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد یک سری محدودیت‌ها را دارند برای رفع این محدودیت ها در هنگام بروز مشکل برای وردپرس باید از طریق پشتیبانی هاست میزبانی اقدام کنید.

مشکل افزودنی های وردپرس

همانطور که در بالا به موضوع هاست میزبانی اشاره کردیم اگر شما از یک هاست قوی استفاده نکرده باشید،در استفاده از افزونه المنتور به مشکل خواهید بود دقت کنید شما اگر افزودنی های المنتور را روی سایت خودتان نصب کرده باشید به عنوان مثال افزونه المنت پک نباید از همه المان های این افزونه استفاده کنید.

توصیه ما این است که شما به تنظیمات افزونه المنتور یا دیگر افزودنی های خود مراجعه کنید و همه المان های موجود در این افزودنی ها را غیر فعال کنید و سپس تنها المان هایی را که نیاز دارید،در صفحه سازی سایت خود استفاده کنید فعال کنید و بقیه المانها غیر فعال باشد در این صورت فشار کمتری روی سایت و افزونه المنتور شما خواهد بود که میتوانید به راحتی از افزونه استتفاده کنید.

مشکل تداخل افزونه المنتور با قالب سایت

یکی دیگر از موارد مربوط به مشکل لودینگ در افزونه المنتور که ممکن است مانع استفاده از افزونه المنتور روی سایت شما باشد ناسازگاری است،که بین افزونه المنتور و قالب وردپرس شما پیش می آید برای این منظور شما می توانید قالب وردپرس خودتان را غیر فعال کنید و برای چند دقیقه از قالب های پیش فرض وردپرس روی سایت خودتان استفاده کنید.

بررسی تداخل بین افزونه المنتور با دیگر افزونه ها

یکی دیگر از کارهایی که باید هنگام مشکل در کارکرد افزونه المنتور بررسی کنیم تداخل بین افزونه المنتور با دیگر افزونه های موجود در سایت ما است به این صورت که شما باید همه افزونه های موجود روی سایت را غیر فعال کنید و تنها افزونه المنتور فعال باشد و افزونه ها را به صورت دستی و تک به تک فعال کنید و با هر بار که یک افزونه را فعال می‌کنیم.بررسی کنیم که این تداخل در افزونه المنتور برطرف شده یا خیر که به این صورت میتوانید تداخل بین افزونه ها با افزونه المنتور را در سایت بررسی و اگر تداخلی باشد رفع کنیم.

تغییر ویرایشگر المنتور

یکی از روش های دیگری که می توانید با مشکل لودینگ در افزونه المنتور مقابله کنید تغییر روش بارگذاری ویرایشگر است برای فعال سازی این قابلیت شما باید به بخش تنظیمات افزونه المنتور و تب پیشرفت مراجعه کنید.

در این قسمت باید تغییر روش بارگذاری ویرایشگر را روی حالت فعالسازی قرار دهد و تنظیمات را ذخیره کنیم و سپس دوباره برگه تازه ایجاد کنید و وارد ویرایشگر المنتور شوید یکی از روش هایی که البته کمتر احتمال رفع لودینگ المنتور را دارد همین فعالسازی تغییر روش بارگذاری ویرایشگر در این افزونه است.

بررسی فایل htaccess

اگر وب سایت شما روی یک وب سرور آپاچی میزبانی می شود معمولاً در این هاست های میزبانی تمامی دستورات صورت گرفته در زمینه و تغییرات وب سایت از طریق یک فایل به htaccess عکس صورت می‌گیرد که شما باید بررسی کنید که کدهای این فایل به چه صورت و در کجا اجرا می شود پیشنهاد ما این است که شما از این فایل یک پشتیبان تهیه کنید و فایل را به صورت کامل از روی سایت خودتان حذف کنید.

سپس در بخش تنظیمات وردپرس زیر گزینه پیوندهای یکتا مراجعه کنید و این پیوندها را روی نام نوشته قرار دهید و یک بار تنظیمات را ذخیره کنید دوباره به بخش برگه‌ های سایت خود برگردید و بررسی کنید که مشکل لودینگ المنتور هنوز باقی مانده یا اینکه نه حل شده است

نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

محصولاتمقالات سایت

TOP
حساب شما
No products in the cart.