سئو وردپرس

دراین مقاله قصد داریم به معرفی پلاگین یا افزونه معروف سئو (seo) وردپرس بنام Rank Math Seo بپردازیم. که به یکی از بهترین افزونه های محبوب در سال ۲۰۲۰ تبدیل شده است.

موتورهای جستجو مانند Google و Bing از الگوریتم های جستجو برای یافتن و رتبه بندی مرتبط ترین سایت ها با ترم جستجو استفاده می کنند و سایتی که در رتبه اول قرار می گیرد ۷۰% کل ترافیک را جذب می کند.

بنابراین اگر می خواهید سایت شما در رأس SERP (Search Engines Result Page) یا صفحه نتایج موتورهای جستجو باشد باید محتوای خود را به درستی بهینه کنید. انجام این کار برای کاربران وردپرس به هیچ وجه سخت نیست و آنها می توانند با استفاده از افزونه هایی مانند افزونه Rank Math و Yoast SEO به راحتی محتوای خود را بهینه کنند.

یواست سئو یکی از بهترین افزونه های سئو وردپرس است که بیش از ۵ میلیون نصب فعال دارد. این آمار نشان دهنده این است که این افزونه مورد اعتماد بسیاری از مردم است.

از طرف دیگر افزونه Rank Math توسط تیم MyThemeShop توسعه یافته است و اگرچه محبوبیت Yoast را ندارد اما یک مجموعه عالی از ویژگی های قدرتمند و همچنین بازخوردهای بسیار خوب است.

برخی ویژگی های این افزونه در زیر اشاره شده است.

افزونه rank math seo (رنک مث سئو) چیست؟

  • رنک مث سئو بیشتر از ۲۰۰ هزار بار دانلود و نصب شده،
  • ۵۳ دقیقه از آخرین بروزرسانی آن میگذرد!
  • با ۹ زبان زنده دنیا از جمله انگلیسی و فارسی سازگاری دارد!
  • میانگین امتیاز نزدیک به ۵ ستاره را از میان همه نمرات خود دریافت کرده،
  • و…

افزونه سئو

ویژگی های افزونه رنک مث سئو

۱_ نصب آسان

۲_ کاملا رایگان

۳_ پشتیبانی از اسکیما و ریچ اسنیپت

۴_ سئو محتوا با چندین کلمه کلیدی

۵_ پشتیبانی از پنل سرچ کنسول در افزونه rank math seo

۶_ تنظیمات بهینه شده

۷_ تجزیه و تحلیل پیشرفته سئو

۸_ قابلیت مدیریت بالا

۹_ مدیریت ریدایرکت

۱۰_ پیشنهادات لینک داخلی

۱۱_ قابلیت تعیین محدودیت برای مدیران

۱۲_ قابلیت درون ریزی و برون ریزی

۱۳_ کدنویسی سبک

و…

 

یک مقایسه اجمالی بین دو افزونه معروف Rank Math و Yoast SEO در زمینه سئو:

۱_ در مورد قابلیت ریدایرکت ها، میتوان گفت که افزونه یوآست و رنک مث تفاوت خاصی با یکدیگر ندارد و در این مورد با هم در یک سطح فعالیت میکنند. (رنک مث کمی در زمینه تجربه کاربری و ظاهر گرافیکی منو ریدایرکت ها بهتر عمل کرده.)

۲_ هر دو افزونه ها تدابیری برای جلوگیری از ایجاد صفحات ۴۰۴ دارند اما افزونه رنک مث با بررسی هایی که انجام میدهد، برای پیدا کردن صفحات ۴۰۴ قبلی سایت هم تلاش کرده و در این زمینه از یوآست جلو میزند.

۳_ هر دو افزونه ها از قابلیت amp سایت پشتیبانی میکنند.

۴_ قابلیت هایی که پلاگین rank math seo در مورد شمارش لینک های داخلی سایت و بررسی آنها دارد بیشتر از قابلیت های افزونه یوآست است.

۵_ قابلیت هایی که rank math seo برای اسکیما گذاری سایت دارد خیلی بیشتر از قابلیت های افزونه یوآست است. رنک مث به اندازه یک افزونه اختصاصی رایگان اسکیما دست شما را باز میگذارد!

۶_ rank math seo به شما اجازه میدهد که به ابزارهای سرچ کنسول چندین موتور جستجو مختلف مثل گوگل، بینگ و… به راحتی متصل شوید. همینطور توان ارائه آمار سرچ کنسول سایت شما در وردپرس را هم دارد. بنابراین در این بخش هم باید دست رنک مث سئو را به عنوان پیروز میدان بالا ببریم.

۷_ رنک مث از ابزاری برای بررسی سئو کلی سایت استفاده میکند. البته این ابزار اطلاعات نیمه حرفه ای سئو را در اختیار وبمستر قرار نمیدهد اما در هر حال یوآست چنین قابلیتی ندارد؛ پس این یک مزیت رقابتی است.

۸_ رنک مث قابلیت هایی برای سئو ووکامرس در اختیار شما قرار میدهد. اما در یوآست برای سئو تخصصی ووکامرس نیاز به استفاده از افزونه جداگانه دارید. البته سازندگان رنک مث هم افزونه های دیگری برای بهینه سازی سایت تولید کرده اند که در این لینک قابل مشاهده هستند.

۹_ دست شما برای بررسی و ایجاد تغییرات در سایت مپ سایت با کمک افزونه رنک مث سئو باز است در حالی که یوآست در آخرین نسخه حتی زیرمنو سایت مپ خود را حذف کرده تا به هیچ عنوان نتوانید برای بررسی و ایجاد تغییرات در آن اقدام کنید.

۱۰_ شاید بتوانم بگویم که قابلیت هایی که رنک مث در سئو محتوا در اختیار شما قرار میدهد، نسبت به قابلیت های یوآست حتی قابل قیاس هم نیست. بر خلاف یوآست که به درستی با کلمات lsi و هم خانواده آشنایی ندارد، رنک مث آنها را شناسایی کرده و پیشنهادات واقعا مناسبی به وبمستر ارائه میکند.

۱۱_ با کمک رنک مث میتوانید تغییرات بسیار زیادی روی url های سایت داشته باشید.

۱۲_ رنک مث در سئو تصاویر سایت به شما کمک میکند و برای این کار زیرمنو جداگانه دارد.

۱۳_ هر دو افزونه ها قابلیت فعال سازی برد کرامب یا همان نان ریزه را دارند. (برای اطلاعات بیشتر مقاله بردکرامب را در فرین آکادمی مطالعه کنید.)

۱۴_ با کمک رنک مث توانایی کدنویسی مستقیم در فایل های روبوت و .htaccess را دارید در حالی که افزونه یوآست چنین قابلیتی را در اختیارتان قرار نمیدهد.

۱۵_ امکاناتی که rank math seo برای تغییرات در عنوان ها و تگ های متای صفحات به شما میدهد، بسیار بیشتر از ابزار رقیب است.

 

دانلود افزونه  rank math seo

 

 

 

نظر خود را بیان کنید